Savez SUMSI u Stručnom savjetu Pravobraniteljice za OSI

Predstavnik Saveza SUMSI imenovan je kao jedan od 15 članova Stručnog savjeta Pravobraniteljice za OSI.

Institucija Pravobranitelja za osobe s invaliditetom osnovana je i započela s radom 1. srpnja 2008. godine. Povodom te obljetnice pravobraniteljica osnovala je Stručni savjet pravobraniteljice za osobe s invaliditetom čiji su članovi osobe raznih profila koje su u proteklih 8 godina aktivno se uključivale u aktivnosti pravobraniteljstva prilikom zalaganja za prava osoba s invaliditetom u Republici Hrvatskoj. Savjet se sastoji od 15 članova i njihovih zamjena. Članovi Savjeta imenovani su na prijedlog pravobraniteljice za osobe s invaliditetom na temelju dosadašnje suradnje na oblikovanju prijedloga izmjena propisa i drugih inicijativa na području zaštite prava osoba s invaliditetom.

Osnivački sastanak Stručnog savjeta pravobraniteljice za osobe s invaliditetom se održao u Hrvatskom saboru u utorak 4. srpnja 2017. godine. i na istom su uz članove sudjelovali i gosti - predstavnici saveza osoba s invaliditetom te saborska zastupnica gđa. Ljubica Lukačić.

Više saznajte OVDJE.